Makijaż permanentny brwi w GliwicachWiele kobiet stale szuka sposobów na podkreślenie walorów swojej urody. Jednym z popularniejszych zabiegów, któremu możemy poddać się w salonie kosmetycznym, jest wykonanie makijażu permanentnego brwi. Dlaczego warto się na niego zdecydować? Jeżeli mieszkasz na Śląsku, to przede wszystkim ze względu na łatwy dostęp do usług. Bez problemu znajdziesz kosmetyczki wykonujące makijaż permanentny brwi w Gliwicach i innych miastach konurbacji śląskiej. Nie brak wśród nas jednak takich osób, które mają wątpliwości, czy w ich przypadku będzie to dobry wybór – zapoznaj się z kolejnymi powodami przemawiającymi za tego typu usługą.

Makijaż permanentny brwi Gliwice – kto powinien skorzystać?

Na makijaż permanentny brwi warto postawić wtedy, gdy jesteś niezadowolona z naturalnego kształtu Twoich brwi. Często zdarza się, że brwi są niewystarczająco gęste lub mają nieregularny kształt. Inną okolicznością, w której warto rozważyć skorzystanie z takiego makijażu, jest posiadanie brwi o zbyt jasnym kolorze. Makijaż permanentny doceni też każda kobieta, która ceni swój czas i chciałaby zaoszczędzić cenne minuty spędzane w łazience na pielęgnacji twarzy. Jak sama nazwa wskazuje, brwi takie zachowują nienaganny wygląd przez dłuższy czas, eliminują zatem konieczność nieustannego podkreślania brwi z wykorzystywaniem zmywalnych tuszy czy innych specyfików. W Gliwicach brwi permanentne wykonuje je wiele zakładów kosmetycznych, w tym Royal Beauty.

Na czym polega zabieg makijażu permanentnego?

Najkrócej rzecz ujmując, wykonywany w Gliwicach makijaż permanentny brwi można przyrównać do robienia tatuażu. Przed zabiegiem koniecznie powiedz kosmetyczce o swojej historii leczenia i o tym, jakie leki przyjmujesz. Pozwoli to na uniknięcie ewentualnych uczuleń. Ponadto wykonywania makijażu permanentnego powinno się unikać, gdy jesteś w ciąży albo cierpisz np. na cukrzycę lub hemofilię.

Zabieg dokonywany jest z wykorzystaniem znieczulenia łuku brwiowego, dlatego wbrew utartym stereotypom nie łączy się z dużym bólem. Makijaż wykonywany jest z użyciem różnych metod, a jej wybór uzależniony jest od rodzaju Twoich brwi. W przypadku brwi cienkich stosuje się metodę włoskową, polegającą na wstrzyknięciu pod skórę pigmentu na łuku brwiowym. W przypadku grubszych brwi kosmetyczka stosuje zwykle metodę piórkową, polegającą na uzupełnieniu pojedynczych luk, dzięki czemu uzyskuje się efekt gęstości.

Makijaż permanentny brwi w Gliwicach jest zatem zabiegiem, który spodoba się każdej dbającej o siebie kobietę. Przeprowadzony pod fachową opieką jest mało inwazyjny, niemal bezbolesny i bezpieczny dla zdrowia. To także doskonały sposób na uzyskanie dodatkowych oszczędności – jednorazowy zabieg jest mniejszym wydatkiem niż rozłożone na lata zakupy produktów do makijażu tymczasowego.